"Kristal" və "Landau Education Group" arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb!
"Kristal""Landau Education Group" arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb. Sənəd tərəflər arasında təhsil və infrastruktur sahəsində birgə layihələrin həyata keçirilməsini nəzərdə tutur. Bu əməkdaşlıq Azərbaycanda müasir təhsil infrastrukturunun inkişafına və beynəlxalq standartlara uyğun təhsil mühitinin formalaşmasına mühüm töhfə verməyi hədəfləyir.
Razılaşmaya əsasən, "Kristal" layihələri çərçivəsində təhsil infrastrukturu daha da gücləndirilir və müxtəlif yaşayış komplekslərində yeni məktəb korpusları istifadəyə veriləcək.
https://www.youtube.com/shorts/PfcZB9f-9o8
"City Garden Narimanov" layihəsində LANDAU School-un yeni "City Garden Narimanov" korpusu fəaliyyətə başlayacaq. Yeni tədris korpusunun 2026-cı ilin sentyabr ayından etibarən şagirdlərin istifadəsinə verilməsi planlaşdırılır. Müasir tədris prinsiplərinə uyğun şəkildə hazırlanan məktəbdə şagirdlərin akademik və sosial inkişafını dəstəkləyən geniş imkanlar yaradılıb. Buraya 50 kv.m sahəyə malik sinif otaqları, geniş ümumi istifadə zonaları, 250 nəfərlik akt zalı, böyük idman zalı, açıq hava oyun sahəsi və ən son STEAM otağı daxildir. Korpusda məktəbəqədər hazırlıq, Azərbaycan, rus və ingilis bölmələri üzrə tədris həyata keçiriləcək.
Eyni zamanda, "Park Yasamal" layihəsində SİMURQ Liseyi by LANDAU daha əlçatan qiymətlərlə yeni "Park Yasamal" korpusunu təqdim edir. Korpus 2026/2027 tədris ilindən etibarən fəaliyyətə başlayacaq. Yeni tədris məkanında geniş sinif otaqları, oyun zonası, iclas otağı, kitabxana, idman və akt zalları, həmçinin şagirdlərin hərtərəfli inkişafına yönəlmiş müasir imkanlar təqdim olunacaq. Korpusda məktəbəqədər hazırlıq, eləcə də Azərbaycan, rus və ingilis bölmələri üzrə siniflər fəaliyyət göstərəcək. Təhsil haqqına gündə iki dəfə qidalanma – nahar və qəlyanaltı daxildir.
Layihə sakinlərin rahatlığını da ön planda tutur. Məktəblərin yaşayış komplekslərinin daxilində yerləşməsi yol xərclərini və nəqliyyata ehtiyacı azaldır, eyni zamanda ətraf mühitə təsirin minimuma endirilməsinə kömək edir. Bu imkan sayəsində "Kristal" sakinləri övladları üçün rahat və əlçatan təhsil mühitinə sahib olurlar.

According to the agreement, within the framework of Kristal projects, the educational infrastructure will be further strengthened, and new school buildings will be put into operation in various residential complexes.
https://www.youtube.com/shorts/PfcZB9f-9o8
Within the “City Garden Narimanov” project, a new campus of LANDAU School — “City Garden Narimanov” — will begin operating. The new academic building is planned to be available for students starting from September 2026.
Designed in accordance with modern educational principles, the school will offer extensive facilities to support students’ academic and social development. These include 50 sq.m classrooms, spacious common areas, a 250-seat assembly hall, a large sports hall, an outdoor playground, and a state-of-the-art STEAM room.
The campus will provide education across preschool preparation, as well as Azerbaijani, Russian, and English sections.
At the same time, within the “Park Yasamal” project, SİMURQ Liseyi by LANDAU will introduce a new “Park Yasamal” campus at more affordable prices. The campus is scheduled to begin operations in the 2026/2027 academic year.
The new educational space will feature spacious classrooms, a play area, meeting rooms, a library, sports and assembly halls, as well as modern facilities aimed at the comprehensive development of students.
The campus will offer preschool preparation along with Azerbaijani, Russian, and English sections. The tuition fee will include two meals per day — lunch and a snack.
The project also prioritizes residents’ comfort. The location of schools within residential complexes reduces transportation needs and travel costs, while also helping to minimize environmental impact. Thanks to this, residents of Kristal benefit from a convenient and accessible educational environment for their children.
Ready-to-move-in, fully renovated apartments in Yasamal with affordable mortgage options – "Kristal"!