Tikinti və daşınmaz əmlak sektorunda fəaliyyət göstərən "Kristal" ilə Almaniyanın premium parket və laminat bazarında TOP istehsalçılardan biri olan "HARO" arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb.
Görüş çərçivəsində tərəflər arasında "Kristal"ın şəhər layihələrinin laminat və parket alışlarını əhatə edən razılaşma əldə olunub. Memorandum "Kristal"ın Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyev və "HARO" şirkətinin İcraçı direktoru Gerold Schmidt tərəfindən imzalanıb.
Razılaşmaya əsasən, əməkdaşlıq hazırda "təmiri davam edən" mərhələdə olan layihələri əhatə edir. Çərçivə sazişi üzrə alınacaq premium laminat və parket məhsulları "Kristal"ın "City Garden Narimanov", "Park Yasamal" və "Highland Residence" layihələrində tətbiq olunacaq. "HARO"dan alınacaq premium laminat və parket məhsulları mənzillərin döşəmə örtüklərində tətbiq olunacaq və layihələrdə keyfiyyət standartlarının daha da yüksəldilməsinə xidmət edəcək.
Bu əməkdaşlıq tikinti materiallarının təchizatında davamlı və sistemli yanaşmanın formalaşdırılmasına, eləcə də beynəlxalq keyfiyyət standartlarına uyğun məhsulların yerli layihələrdə istifadəsinə şərait yaradacaq.
Şirkət haqqında
"HARO" Almaniyada fəaliyyət göstərən və uzunillik təcrübəyə malik döşəmə örtükləri istehsalçısıdır. Şirkət premium laminat və parket məhsullarının istehsalı üzrə ixtisaslaşmaqla yanaşı, Almaniyanın TOP parket və laminat istehsalçılardan biri olaraq, məhsulları bir sıra ölkələrdə geniş tətbiq olunur. Keyfiyyət, davamlılıq və müasir dizayn həlləri şirkətin əsas prioritetləri sırasında yer alır.
İmzalanmış memorandum tərəflər arasında uzunmüddətli əməkdaşlığın əsasını qoyur və "Kristal"ın həyata keçirdiyi layihələrdə beynəlxalq istehsalçı məhsullarının istifadəsini nəzərdə tutur.

«Kristal» подписала меморандум с HARO — одним из ТОП-производителей паркета и ламината
Компания «Kristal», осуществляющая деятельность в сфере строительства и недвижимости, подписала меморандум о сотрудничестве с компанией «HARO» — одним из ведущих производителей премиального паркета и ламината в Германии.
В рамках встречи стороны достигли соглашения, охватывающего закупку ламината и паркета для городских проектов «Kristal». Меморандум был подписан председателем Наблюдательного совета «Kristal» Махаята Набиевым и исполнительным директором компании «HARO» Герольдом Шмидтом.
Согласно соглашению, сотрудничество распространяется на проекты, находящиеся на стадии ремонта. В рамках рамочного соглашения премиальные продукты из ламината и паркета будут использованы в проектах «Kristal» — «City Garden Narimanov», «Park Yasamal» и «Highland Residence». Премиальная продукция HARO будет применяться в качестве напольных покрытий в квартирах и будет способствовать дальнейшему повышению стандартов качества в проектах.
Данное сотрудничество позволит сформировать устойчивый и системный подход к снабжению строительными материалами, а также обеспечит использование в местных проектах продукции, соответствующей международным стандартам качества.
О компании
«HARO» — немецкий производитель напольных покрытий с многолетним опытом работы. Компания специализируется на производстве премиального ламината и паркета и является одним из ведущих производителей Германии в данном сегменте. Продукция компании широко применяется в ряде стран. Качество, устойчивость и современные дизайнерские решения входят в число основных приоритетов компании.
Подписанный меморандум закладывает основу для долгосрочного сотрудничества между сторонами и предусматривает использование продукции международного производителя в проектах компании «Kristal».