Tikinti və daşınmaz əmlak sektorunda fəaliyyət göstərən "Kristal" ilə Almaniyanın premium parket və laminat bazarında TOP istehsalçılardan biri olan "HARO" arasında əməkdaşlığa dair memorandum imzalanıb.
Görüş çərçivəsində tərəflər arasında "Kristal"ın şəhər layihələrinin laminat və parket alışlarını əhatə edən razılaşma əldə olunub. Memorandum "Kristal"ın Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyev və "HARO" şirkətinin İcraçı direktoru Gerold Schmidt tərəfindən imzalanıb.
Razılaşmaya əsasən, əməkdaşlıq hazırda "təmiri davam edən" mərhələdə olan layihələri əhatə edir. Çərçivə sazişi üzrə alınacaq premium laminat və parket məhsulları "Kristal"ın "City Garden Narimanov", "Park Yasamal" və "Highland Residence" layihələrində tətbiq olunacaq. "HARO"dan alınacaq premium laminat və parket məhsulları mənzillərin döşəmə örtüklərində tətbiq olunacaq və layihələrdə keyfiyyət standartlarının daha da yüksəldilməsinə xidmət edəcək.
Bu əməkdaşlıq tikinti materiallarının təchizatında davamlı və sistemli yanaşmanın formalaşdırılmasına, eləcə də beynəlxalq keyfiyyət standartlarına uyğun məhsulların yerli layihələrdə istifadəsinə şərait yaradacaq.
Şirkət haqqında
"HARO" Almaniyada fəaliyyət göstərən və uzunillik təcrübəyə malik döşəmə örtükləri istehsalçısıdır. Şirkət premium laminat və parket məhsullarının istehsalı üzrə ixtisaslaşmaqla yanaşı, Almaniyanın TOP parket və laminat istehsalçılardan biri olaraq, məhsulları bir sıra ölkələrdə geniş tətbiq olunur. Keyfiyyət, davamlılıq və müasir dizayn həlləri şirkətin əsas prioritetləri sırasında yer alır.
İmzalanmış memorandum tərəflər arasında uzunmüddətli əməkdaşlığın əsasını qoyur və "Kristal"ın həyata keçirdiyi layihələrdə beynəlxalq istehsalçı məhsullarının istifadəsini nəzərdə tutur.

Operating in the construction and real estate sector, Kristal has signed a memorandum of cooperation with HARO, one of Germany’s TOP premium parquet and laminate manufacturers.
Within the framework of the meeting, the parties reached an agreement covering the supply of laminate and parquet flooring for Kristal’s urban development projects. The memorandum was signed by Mahayat Nabiyev, Chairman of the Supervisory Board of Kristal, and Gerold Schmidt, Chief Executive Officer of HARO.
According to the agreement, the cooperation covers projects currently in the renovation phase. Under the framework agreement, premium laminate and parquet products to be supplied will be used in Kristal’s “City Garden Narimanov,” “Park Yasamal,” and “Highland Residence” projects. The premium flooring products supplied by HARO will be installed as apartment floor coverings, contributing to the further enhancement of quality standards within the projects.
This cooperation will contribute to establishing a sustainable and systematic approach to the supply of construction materials, as well as enabling the use of products that meet international quality standards in local projects.
About the Company
HARO is a Germany-based flooring manufacturer with many years of experience. The company specializes in the production of premium laminate and parquet flooring and is recognized as one of Germany’s TOP manufacturers in this segment, with products widely used in numerous countries. Quality, sustainability, and modern design solutions are among the company’s key priorities.
The signed memorandum lays the foundation for long-term cooperation between the parties and предусматривает the use of international manufacturer products in Kristal’s ongoing projects.
Apartment sales continue at "Highland Residence" — "Kristal"’s project with an uninterrupted view of the Baku Bay!