“Kristal” İtaliyanın aparıcı premium keramika və keramoqranit istehsalçısı “Florim” ilə əməkdaşlıq memorandumu imzaladı. Memorandum “Kristal”ın Müşahidə Şurasının sədri Mahayət Nəbiyev və “Florim” şirkətinin İcraçı direktoru Beatrice Lucchese tərəfindən imzalanıb.
Əməkdaşlıq çərçivəsində tərəflər arasında “Kristal”ın layihələrində istifadə olunacaq premium keramika və keramoqranit məhsullarının tədarükünü əhatə edən razılaşma əldə edilib. “Florim” məhsulları mənzillərin döşəmə və divar üzlüklərində tətbiq olunacaq, bu isə layihələrdə keyfiyyət, estetik görünüş və davamlılıq standartlarının daha da yüksəldilməsinə töhfə verəcək.
Sözügedən əməkdaşlıq tikinti materiallarının təchizatında uzunmüddətli və sistemli yanaşmanın formalaşdırılmasına, eyni zamanda beynəlxalq keyfiyyət standartlarına cavab verən məhsulların yerli layihələrdə daha geniş tətbiqinə imkan yaradacaq.
1962-ci ildə İtaliyada təsis olunan “Florim” premium keramika və keramoqranit məhsullarının istehsalı üzrə ixtisaslaşmış, dünya miqyasında tanınan istehsalçılardan biridir. Şirkət innovativ texnologiyaları, yüksək keyfiyyət standartları, davamlı istehsal prinsipləri və müasir dizayn həlləri ilə seçilir. “Florim” məhsulları dünyanın müxtəlif ölkələrində yaşayış, kommersiya və ictimai məkan layihələrində geniş istifadə olunur.
İmzalanmış memorandum “Kristal” və “Florim” arasında uzunmüddətli tərəfdaşlığın əsasını qoyur və “Kristal”ın həyata keçirdiyi layihələrdə beynəlxalq səviyyədə tanınan istehsalçının məhsullarının tətbiqini nəzərdə tutur.

Kristal signed a Memorandum of Understanding with Florim, one of Italy’s leading manufacturers of premium ceramic and porcelain stoneware products. The Memorandum was signed by Mahayat Nabiyev, Chairman of Kristal’s Supervisory Board, and Beatrice Lucchese, Chief Executive Officer of Florim.
As part of the collaboration, the parties reached an agreement for the supply of premium ceramic and porcelain stoneware products to be used in Kristal’s developments. Florim products will be incorporated into the flooring and wall finishes of the apartments, further enhancing the projects’ standards of quality, aesthetics, and durability.
This collaboration will help establish a long-term and systematic approach to the procurement of construction materials while enabling the broader use of products that meet international quality standards across local development projects.
Founded in Italy in 1962, Florim is one of the world’s leading manufacturers specializing in premium ceramic and porcelain stoneware products. The company is renowned for its innovative technologies, uncompromising quality standards, sustainable manufacturing practices, and contemporary design solutions. Florim products are widely used in residential, commercial, and public projects across numerous countries worldwide.
The signed Memorandum of Understanding establishes the foundation for a long-term partnership between Kristal and Florim and provides for the integration of products manufactured by the internationally renowned brand into Kristal’s development projects.